O nás a našich psích miláčcích...

Vždy jsem chtěla mít pejska, kterého si vycvičím podle svého gusta, se kterým se budu moci válet na gauči a v posteli. Pejska, kterého budu nade vše zbožňovat, přála jsem si toho nejvěrnějšího přítele. Dne 15.3.2011 se mi tento sen splnil a já si domů odvážela malinkatý psí uzlíček jménem Oliv.

Její růst byl nádherný. Nikdy jsem neviděla žádného tvorečka, který by se tolik zajímal o okolní svět. Byla neuvěřitelně učenlivá, již ve 4 měsících doma neudělala ani jednu loužičku,nesbírali jsme ani jedno hovínko.

Kolem jejího 6. měsíce jsme začali chodit na tréninky agility, kdy nám šlo spíše o nějaký výcvik poslušnosti spojený s velkou zábavou jak pro nás, tak také pro ni. Žádné překážky však neskákala, jen tak se proplétala dráhou a já byla nadšená, když za námi uřícená přiběhla a dožadovala se pohlazení či pamlsku.

Teď, když už je naše psí slečna v řádné pubertě, velmi ráda vzpomínám na chvilky s miminkem, které vyžadovalo 100% pozornost, které jsem přes den uspávala, aby bylo čilé na další hrátky. Když se zpětně díváme na její fotky, je až neuvěřitelné, jak rychle vše uteklo. Milujeme ji nade vše a tak to také navždy zůstane.

Berry, jak teď říkáme Oliv, je naší první fenkou, naší zakladatelkou chovatelské stanice francouzských buldočků. Nebojím se však, že zůstane jediná. Psi, především pak buldočci, se stali naší vášní a velkým koníčkem.


 

Dne 31.8.2011 nám byla schválena žádost o mezinárodně chráněný název chovatelské stanice z Olomouckého království. V roce 2011 jsme se taktéž stali členy Moravskoslezského bulldog-mops klubu (www.MSBMK.cz), který je garantem čistokrevného chovu plemene pod hlavičkou FCI v České republice.